Роботодавець – це не просто особа, яка займається питанням надання робочого місця людям, які в цьому зацікавлені. Обов’язки керівника є набагато ширшими і йому інколи доводиться проводити величезні обсяги роботи, яка є непомітною для самих робітників, хоча від цього вона не стає більш простою.

Один з моментів, про який повинен турбуватися роботодавець – це забезпечення всіх нових працівників інструктажем з охорони праці.

Важливо розуміти, що в залежності від підприємства, типу виконуваних робіт та інших факторів впливу, інструктажі можуть бути різними і їх призначення також може дуже серйозно відрізнитися.

В будь-якому випадку, інструктаж з техніки безпеки та охорони праці залишається обов’язковим етапом, через який проходять працівники всіх підприємств та організацій.

Різновиди інструктажів з охорони праці

Як правило, їх прийнято розрізняють за призначенням, характером та часом, який потрібен для того, щоб правильно піднести весь об’єм інформації.

  1. Вступний інструктаж – проводиться всім працівникам, які виконують тимчасову або ж постійну роботу. Тут не є важливими такі фактори, як: стаж, посада, освіта й так далі. Це можуть бути як студенти, так і досить професійні спеціалісти, які приходять на серйозну посаду;
  2. Первинний інструктаж – його проходять як нові працівники, так і ті, що були відправлені у відрядження або ж були переведені з одного підрозділу компанії в інший;
  3. Повторний інструктаж – за назвою можна здогадатися, що мова йде про проведення додаткової перевірки знань з охорони безпеки через деякий час з моменту здачі першого іспиту. Зазвичай, такий інструктаж проводиться раз в півроку, коли мова йде про звичайні роботи, та раз на 3 місяці, коли працівник постійно контактує з небезпечним обладнанням;
  4. Позаплановий інструктаж – причина його проведення може полягати у відсутності працівника на робочому місці, внесенні змін в обов’язки або ж у введені якихось нових норм, які можуть прямим чином вплинути на те, що потрібно буде робити працівнику надалі;
  5. Цільовий інструктаж – мова йде про ситуації, коли на підприємстві сталася якась екстрена ситуація і потрібно провести роботи з її усунення. В такому випадку, працівникам дають короткий інструктаж про те, як це потрібно зробити на що звертати увагу та як не піддавати своє життя якійсь небезпеці під час виконання завдання.

Як говорилось раніше, в залежності від типу інструктажу, він може відрізнятися за часом, умовами та інформацією, яка буде надана звичайним працівникам. В будь-якому випадку, надання інструкцій з охорони праці – це завжди відповідально і до цього потрібно відноситись максимально серйозно. 

Щоб дізнатися ще більше цікавої інформації про охорону праці, ви можете ознайомитися з порадами від спеціалістів Профітех. Більш того, у вас є можливість навіть проконсультуватись з ними, та взяти для себе багато корисного, що обов’язково знадобиться вам в майбутньому.

от Newson

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *