Якщо коротко, то портландцемент (ПЦ) — це в’яжучий з’єднання з основи силікатів аліта і беліта. Через властивостей даного з’єднання підсихати розчин перетворюється в цілісний камінь: твердий, стійкий і не втрачає своєї форми

Нерідко, поряд зі словосполученням «в’яжучий з’єднання» зустрічається і термін «гідравлічне». Це говорить про те, що в в’яжучих якостях портландцементу можна переконатися після його зіткнення з водою.

Виготовляється ПЦ з цементного клінкеру (дрібного помелу певних мінеральних порід), змішаного з кальцієвими силікатами. Щодо складу добавок можна виготовити портландцемент різних видів.

У чому різниця цементу від портландцементу?

Своїм окремим складом, а детальніше — найменуванням і обсягом силікатних добавок. Щоб вам було зрозуміліше, уточнимо, що портландцемент є став лідером по затребуваності. До того, що деякі люди навіть забувають уточнювати, що він насправді «портланд».

Назву свою він отримав від назви острова в Великобританії, де і відбувається видобуток цього особливий натурального мінералу, який нагадує підсохлий розчин ПЦ.

Якщо ж докладніше зіставити портландцемент і цемент, відмінності між ними виявляються окремо в залежності від складу. Наприклад, якісь добавки можуть надати ПЦ більше стійкості до морозів або швидкість виникнення міцності. Якісний портландцемент ви можете придбати в компанії «Каскад Бетон».

Виготовлення можна розділити на етапи:

  1. Одержання сировини. Сировиною стає вапняк або його мергелі, він залягає на глибину приблизно 10 метрів. Завдяки цьому, видобуток сировини не передбачає значних витрат.
  2. Підготовка. Вапняк або його мергелі проходять через первинний помел, тут же приєднують деякі матеріали для формування робочої маси. Обсяг таких добавок вказується на маркуванні індексом числа після букви «Д». Наприклад, в цементі з позначенням Д10 — 10% всієї маси займають різні добавки, що змінюють характеристики.
  3. Випалювання. В результаті впливу високої температури на робочу масу, виходить клінкер — головна складова портландцементу.
  4. Дроблення. На даному ступені клінкер подрібнюють на порох, одночасно приєднуючи модифікатори.
  5. Фасовка. Отриману суміш поміщають в паперові мішки, і портланд — готовий.

Різновиди

Розроблено кілька видів ПЦ. Сама широко розповсюджений різновид градирень значенням міцності. Це значення з’ясовується центральним розтягуванням зразків розчину після вибудовування в продовженні 28 діб. Ви можете подивитися різні маркі цементу детальніше за посиланням.

Види портландцементу по зносостійкості позначаються його маркою. Найбільш затребувані марки такі: 400, 500, 550, 600.

Для більшої частини будівництва досить ПЦ400. Марки вище є більш зносостійкими і відповідно ціна них вище. Їх застосовують лише на спеціальних об’єктах з підвищеними вимогами.

Існує й інший різновид, яка ґрунтується на використовуваних добавках. Сировина для портландцементу може бути різноманітним. Загальним у кожного виду є – цементний клінкер.

от Newson

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *