Банківська гарантія в Україні – це один з ефективних способів забезпечення виконання зобов’язань. Видаючи гарантію, фінансова організація бере на себе грошове зобов’язання перед бенефіціаром сплатити кошти за принципала в тому випадку, якщо він не виконає взяті на себе зобов’язання в повному обсязі.

Задоволення здійснюється в разі пред’явлення бенефіціаром вимог і дотримання всіх передбачених умов. Такий інструмент використовується у тендерах, у том числі тих, що проходять у системі Prozorro. Він гарантує виконання зобов’язань учасником. Більше інформації про систему Прозорро.Продажі за посиланням: sale.uub.com.ua.

Які існують гарантії

Для отримання гарантії необхідно звернутися в банк, надати затверджений установою пакет документів, виконати умови фінансової організації в частині забезпечення, оплатити передбачені комісії. Необхідно врахувати той факт, що не дивлячись на оперативність прийняття рішення про надання послуги професійними фінансовими установами, процедура займає певний час. 

Найбільш поширеними можна вважати такі гарантії:

  1. електронна банківська гарантія – стимулює учасника тендерів в Прозоро до виконання зобов’язань;
  2. платіжна гарантія (банківська гарантія за контрактом) – забезпечує обов’язкове виконання контрактного платежу;
  3. гарантії авансового платежу – дозволяють покупцеві послуг повернути суму авансу при невиконанні своїх зобов’язань постачальником;
  4. гарантія виконання зобов’язань – стимулює постачальника товарів або послуг виконати зобов’язання за укладеним контрактом в повному обсязі;
  5. гарантія забезпечення кредиту – захищає права кредитора в частині повернення суми кредиту і відсотків по ньому відповідно до умов укладеного договору.
  6. туристична гарантія – спрямована на покриття збитків, які можуть понести туристи в умовах можливої неплатоспроможності туристичної компанії.

Банківська гарантія в Україні дає підстави застрахувати угоду. Така ситуація можлива при відвантаженні товарів частинами, в такому випадку відповідна гарантія банку дозволяє протягом усього терміну контракту гарантувати виконання робіт. Розмір гарантії визначається сумою максимальної відвантаження товару.

Оформлення банківської гарантії

Пакет для оформлення гарантії може принципово відрізнятися в кожному фінансовій установі. Існуючому клієнту банку оформити послугу значно простіше, клієнтові з гарною репутацією може бути надана банківська гарантія без застави. У будь-якому випадку, для отримання послуги необхідно бути готовим надати тендерну документацію, а також додаткові документи, пов’язані з діяльністю підприємства і його засновників.

Електронна банківська гарантія від банку тарифікується індивідуально в кожному фінансовій установі. Комісія за її видачу може бути оплачена одноразово, її величина буде залежати від розміру суми гарантії, також практикується оплата комісії за кожен місяць надання послуги. При відсутності ліквідної застави у претендента, йому знадобиться порука, тому банківська гарантія в обійдеться дорожче. Оплатити клієнту доведеться і внесення змін в умови її надання, або анулювання самої гарантії. Платіж по гарантії в основному здійснюється також після оплати комісійного збору.Тендери – це можливість знайти нових контрагентів по більше ефективно вести бізнес. На сайті https://sale.uub.com.ua/ru/filter/commercial-trades викладена інформація про те, як швидко знаходити вигідні тендери.

от Newson

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *